Skaņas instalācija lielajā mošejā Dušanbē, Tadžikistānā!

Dušanbē Lielās Mošejas būvniecība tika uzsākta pirms vairāk kā 10 gadiem, tā ir lielākā Tadžikistānas mošeja un viena no lielākajām mošejām Vidusāzijā. Lai nodrošinātu augstākās kvalitātes skaņas pastiprinājumu dievkalpojumos A&T Trade Professional komanda nodrošināja piemērotākās skaņas sistēmas izvēli, projekta izstrādi, akustiskos aprēķinus, mošejas telpu paklāju un apdares materiālu testēšanu, apskaņošanas sistēmas piegādi, uzstādīšanas procesa uzraudzību, kā arī projekta nodošanu ekspluatācijā.

Bija nepieciešams izveidot projektu jau gatavai ēkai, neizmainot ēkas būvniecībā izvēlētos apdares materiālus.

Mošeja atrodas vienā no siltākajām vietām uz pasaules, kur temperatūra vasaras mēnešos bieži vien sasniedz +50°C,  tādēļ bija nepieciešama skaņas sistēma, kas spētu ne tikai nodrošināt augstākās kvalitātes skaņu, bet arī izturēt ekstremālus vides apstākļus.

“Jau no paša sākuma mēs zinājām, ka projekts būs neparasts un izaicinošs,” stāsta Jānis Zaneribs, A&T Trade Professional projektu menedžeris. “Mēs nolēmām izmantot HARMAN Professional produktus, jo tie uzrāda labāko skaņu tieši runas pārraidē - skaņa ir ļoti detalizēta, ar slāpētiem fona trokšņiem un sistēma lieliski darbojas pat ļoti izaicinošos akustiskajos apstākļos. Tā kā mēs vienmēr cenšamies rast labāko iespējamo rezultātu, tad JBL Intellivox skaļruņi bija tie, kuri atbilda visām mūsu prasībām.”

“Es nezinu nevienus citus skaļruņus, kuri tik precīzi ļautu pielāgot skaņas virzību, kā to ļauj izdarīt Intellivox,” saka Zaneribs. “Jūs varat virzīt skaņu tieši tur, kur tas nepieciešams, kā arī pielāgot delay tieši pašā skaļrunī, kas ārkārtīgi atviegloja darbu. Ar Intellivox, mēs varējām radīt vienādu skaņu visās zālēs. ”

Papildus nepārspējamai skaņas kvalitātei A&T Trade izvēlējās Intellivox skaļruņus, lai tie nemanāmi iederētos mošejas arhitektūrā un interjerā. Kolonnu tipa skaļruņiem ir zema profila dizains, tie tika pasūtīti krāsu tonī atbilstosi mošejas interjera krāsai.

“Īpašs izaicinājums bija arī visu akustiskās sistēmas veiktspējas parametru aprēķināšana, lai pārliecinātos, ka sistēma var sniegt vēlamo rezultātu,” stāsta Jānis Zaneribs. “Kad mēs pārliecinājāmies, ka šī sistēma ir atbilstoša, varējām sākt projekta īstenošanu. Mums bija ļoti svarīgi sasniegt pietiekoši detalizētu skaņu, kas ir ļoti grūti tik specifiskos apstākļos.”

Aprēķinus veica, izmantojot AFMG EASE programmu. Tika radīta arī skaņas kvalitātes objektīvo indikatīvo parametru simulācija. JBL Intellivox skaņas sistēma aprēķinos uzrādīja augstu efektivitāti, kas apstiprinājās arī pēc sistēmas uzstādīšanas.

12 000 m2 lielajā galvenajā lūgšanu zālē tika uzstādītas 72 JBL Intellivox DS sērijas akustiskās sistēmas, kuru kopējā jauda ir 40 kW, savukārt galvenajos vārtos (~8000 m2) tika uzstādīti JBL Intellivox HP-DS370 un HP - DS170 skaļruņi ar IP-55 aizsardzību. Skaļruņi tika pārbūvēti, tajos esošās elektronikas daļas tika izņemtas un novietotas  atsevišķā statnē, lai pasargātu no pārkaršanas klimata īpatnību dēļ. 75 m augstajos torņos izvietota Biamp Community RSH-462 ruporu sistēma.

Kopumā mošējā ir uzstādīti 170 JBL skaļruņi.

Lai pārvaldītu šo plašo audio sistēmu, A&T Trade Professional komanda izlēma sistēmu papildināt ar BSS Soundweb London procesoriem, AXYS un Crown pastiprinātājiem un Soundcraft mikseriem.

Projekts nominēts arī prestižajai Inavation Awards 2021 (powered by Inavate + ISE) balvai - vienai no prestižākajiem audio, video un instalācijas nozares apbalvojumiem

Zīmoli

NovationK&MGibson Audio-TechnicaKorg
70
zīmolu
Kredīta kalkulators logo
Preču grupa:
Pirkuma summa:  EUR
Kredīta termiņš:  mēn.
Pirmā iemaksa:  %
Pirmā iemaksa: 0.00 EUR
Ikmēneša maksājums: 0.00 EUR
Kredīta summa 0.00 EUR (t.sk. maksa par aizdevuma piešķiršanu 0.00 no atlikušās pirkuma summas daļas), aizņēmuma likme 0.00, maksa par saistību izpildes kontroli 0.00, gada procentu likme (GPL) 0.00, kopējā maksājamā summa 0.00 EUR.
Veiktajiem aprēķiniem ir informatīva nozīme!