Septiņi paņēmieni kā pagarināt austiņu kalpošanas ilgumu

Runājot par austiņām, mēs visi vēlamies augstas kvalitātes skaņu, neapdraudot komfortu un uzticamību. Lai gan Shure austiņas ir izstrādātas tā, lai izturētu nopietnas slodzes izmantojot uz skatuves, sporta zālē vai vienkārši ikdienā, dažreiz klienti vēršas pie mums, lai uzzinātu, kāpēc viņu austiņas vairs nedarbojas, kā paredzēts. Par laimi, lielāko daļu šo problēmu var viegli novērst, pielietojot pāris vienkāršus paņēmienus:

Parts of a Shure Earphone
A: austiņu ligzda un konektors, B:uzgalis , C: kabelis

1. Pareiza uzglabāšana


Pareiza austiņu uzglabāšana ir viens no primārajiem paņēmieniem kā palielināt austiņu kalpošanas ilgumu. Tāpēc visām Shure austiņām ir somiņa vai čehols. Tā vietā, lai sasietu kabeli ap austiņām, satiniet tās apļa formā. Pēc tam, kad kabelis ir pareizi satīts, ievietojiet austiņas un kabeli somā vai čeholā. Daudzas austiņu problēmas rodas no nepareizas kabeļa tīšanas kā rezultātā rodās kabeļa bojājumi, pārrāvumi.

Shure Earphone Case
2. Regulāri tīriet austiņas un kabeli


Neskatoties uz to, ka atseviškos gadījumos Shure austiņas spēj pārdzīvot pat nejaušu izmazgāšanu veļasmašīnā, ir daudz labāks veids, kā tās uzturēt tīras, it īpaši, ja austiņas tiek izmantotas aktīvi kustoties (svīstot). Pēc katras lietošanas paņemiet papīra dvieli un noslaukiet kabeli un kabeļa savienojuma vietas. Var arī sajaukt mazgāšanas līdzekli ar siltu ūdeni un saudzīgi tīrīt kabeli, tā lai no tā virsmas notīrītu taukaino kārtu.

 3. Izmantojiet komplektā iekļauto tīrīšanas rīku


Ausis ražo ausu sēru, kas mitrina ausu kanālus, cīnās ar infekcijām un palīdz novērst putekļu, netīrumu un citu gružu iekļūšanu dziļi ausī. Citiem vārdiem sakot, neskatoties uz to, ka ausu sērs mūs pasargā, tas tomēr mēdz būt kaitinošs! Ausu sēra uzkrāšanās austiņās bieži vien ir sliktas skaņas un zemas veiktspējas cēlonis. Lai iztīrītu austiņas, noņemiet austiņu uzgali un izmantojot komplektā iekļauto tīrīšanas rīku iztīriet austiņu iekšējo pusi. 

Earphone Cleaning Tool Being Demonstrated

 

4. Pārbaudiet savienojumus


Pārliecinieties, vai savienojumi starp austiņām un austiņu kabeli ir tīri. Daudzām augstākās klases austiņām (gandrīz visiem Shure modeļiem) ir noņemami kabeļi. Ja jums tāds ir, atvienojiet austiņas no kabeļa un pārliecinieties, ka tajos nav mitruma vai gružu. Parasti pietiek ar vates kociņu, papildus aizsardzību var panākt uzklājot DeoxIT D100L-CPK tīrīšanas līdzekli uz vates kociņa gala. Svarīgi atcerēties, ka pēc tīrīšanas austiņas ir pareizi jāsavieno ievērojot R un L marķējumus! 

Shure Earphones Connectors


 5. Saglabājiet austiņas sausas


Ja izmantojat austiņas treniņā, koncerta laikā vai lietus laikā un tās pastiprināti samirkst, pēc lietošanas nosusiniet tās ar dvieli un ievietojiet traukā ar žāvējošu līdzekli uz aptuveni 48 stundām.  Šim mērķim labi noderēs Silikagēla maisiņi, tos var izmantot arī atkārtoti, ja starp lietošanas reizēm tiem ļauj nožūt. Savukārt, ja silikaģela maisiņi nav tuvumā un negribās tos iegādāties, tad labs aizstājējs būs rīsi. Nekādā gadījumā nelieciet austiņas mikroviļņu krāsnī!

Earphones Being Put in Rice

Earphones being put in Silica
6. Mainiet uzgaļus


Austiņas ir ražotas tā, lai kalpotu gadiem ilgi, neskatoties uz to - putu, gumijas, silikona uzgaļi laika gaitā nolietojas. Tā rezultātā var zust austiņu spēja bloķēt apkārtējo troksni, samazinot kopējo skaņas kvalitāti.  Atkarībā no lietošanas biežuma un mērķiem austiņu uzgaļus ieteicams periodiski mainīt. Shure rezerves uzgaļi ir iekļauti komplektā kā arī nopērkami atsevišķi. Vienmēr ir noderīgi, ja rezervē ir lieks austiņu uzgaļu pāris! 

Earphones Sleeves Being Replaced
7. Pērciet kvalitatīvas un ilgmūžīgas preces


Nav cita veida, kā to pateikt - jūs saņemat to, par ko maksājat. Lētas austiņas, kuras varat atrast tuvējā saimniecības preču veikalā, pavisam noteikti nebūs īpaši kvalitatīvas, tām visticamāk būs vāja, nepilnīga kompektācija un komponentes. Kā piemēru var minēt - maināmu kabeli, mainās austiņas u.c., ko piedāvā pro līmeņa ražotās austiņas. Ir svarīgi ņemt vērā arī ražotāja reputāciju un garantijas pieejamību.

 

Ievērojot un izpildot šos ieteikumus austiņu dzīves ilgums būtiski palielināsies un tās ilgāk saglabāsies labā tehniski stāvoklī. Kvalitatīvas austiņas + tās tiek pareizi apkoptas =  Jūs beidzot varēsiet abrīvoties no veco austiņu uzkrājumiem un beigu beigās arī ietaupīsiet naudu. 

Pēdējais ieteikums: neskatoties uz to vai austiņas lietosiet profesionāliem nolūkiem vai ikdienā,galvenais ir atcerēties un rūpēties par pašu svarīgāko - dzirdi. Sākotnējais Shure in-ear austiņu mērķis ir profesionāls pielietojums uz skatuves, In-ear monitori ir ļāvuši mūziķiem, māksliniekiem izvairīties no paaugstinātiem skatuves trokšņiem tādejādi saaudzējot dzirdi. Turpmāk lietojot austiņas iesakām acerēties to  un nepārcensties ar skaļuma līmeni, jo tad sākotnēji iecerētais efekts var pārvērsties par defektu! 

Patīkamu klausīšanos!

Zīmoli

TAYLORAkaiK&MGHSMartin Audio
55
zīmolu