Yamaha Clavinova 700 sērijas apskats

Lai gan 2020. gads ir ieviesis zināmas izmaiņas arī mūzikas instrumentu industrijā, kā jau ierasts ik pa 3 gadiem, digitālo klavieru tirgus līderis Yamaha ir atjaunojuši savu Clavinova CLP instrumentu līniju. Arī šoreiz Yamaha ir uzlabojusi visus savus modeļus, bet, kas interesanti, šoreiz aizstājēju nav piedzīvojis 2017. gada CLP-625 modelis. Šī gada modeļi saņēmuši gan labāku klaviatūru, gan jaunus tembrus, ritmus un citus uzlabojumus. Tālāk rakstā aplūkosim, kādus uzlabojumus saņēmis katrs jaunais modelis salīdzinot ar CLP-600 sērijas modeļiem.

CLP-735

CLP-735 modelis šogad saņēmis uzlabotus taustiņus – Grand Touch S, kas ir vēl vairāk pietuvināti flīģeļa taustiņu mehānikai. Kopā ar Grand Expression Modeling, jeb flīģeļa ekspresijas modelēšanu, digitālo klavieru spēlēšana nodrošinās gandrīz tādu pašu spēlēšanas pieredzi, kā pie īstām klavierēm. Visi jaunie CLP modeļi saņēmuši atjauninātus Yamaha CFX flīģeļa un Bösendorfer Imperial flīģeļa semplus. Abiem tembriem ir pielietota Yamahas Bineirālā semplēšana – spēlējot ar austiņām, tembru skanējums veidots tā, lai būtu sajūta ka sēžat pie šiem leģendārajiem flīģeļiem! Visiem CLP modeļiem ir arī 2 jauni tembri, kas atdarina 18.-19. gadsimta klavieru skaņu, lai varētu spēlēt Mocarta, Šopēna vai Bēthovena skaņdarbus ar laika periodam autentisku skaņu. Vēl viens jaunums - iestrādāti 20 ritmi ar automātisko basa līniju, lai spēlētu skaņdarbus ar pavadījumu.

CLP-745

Bez visiem jaunumiem, ko saņēmis arī CLP-735 modelis (taustiņi (baltie taustiņi no koka), bineriālā semplēšana, Grand Expression Modelling), CLP-745, salīdzinot ar priekšgājēju, ir ieguvis 2 reizes jaudīgākus pastiprinātājus (50W + 50W), kas pie jau zināmās 4 skaļruņu sistēmas, dos iespaidīgāku, dziļāku un dzīvāku skanējumu. Tāpat aizmirstiet par vadiem un papildus aksesuāriem – Yamaha CLP-745 digitālajās klavierēs ir iebūvēts Bluetooth uztvērējs, lai to varētu savienot ar datoru, Yamaha Smart Pianist aplikāciju vai vienkārši atskaņot savas iemīļotākās dziesmas pa digitālo klavieru skaļruņiem.

CLP-775

CLP-775 modelis saņēmis visus iepriekšminētos uzlabojumus, jaudīgākus pastiprinātājus un uzlabotu skaļruņu sistēmu, kā arī vadības paneļa pogas ir nomainītas pret skārienjūtīgu paneli, tā radot askētiskāku izskatu. CLP-775 modelis ir aprīkots ar koka baltajiem taustiņiem un Grand Touch klaviatūru, kas ir līdz šim labākā, ko Yamaha ir radījusi un gandrīz pilnībā simulē flīģeļa taustiņus. Taustiņi ir lineāri gradēti, daudz garāki, kā citām Yamaha digitālajām klavierēm, līdz ar ko “iesēdiens” ir dziļāks un atsitiena laiks ir praktiski tāds pats, kā akustiskajām klavierēm. Šis modelis ir aprīkots arī ar flīģeļa pedāļu mehānisma simulāciju, līdz ar ko spēlējot šīs Clavinova digitālās klavieres, sajūta būs tāda pati, kā spēlējot akustisko flīģeli.

CLP-785*

Šīs premium klases digitālās klavieres, salīdzinot ar 2014. gada modeli ir saņēmušas salīdzinoši nelielas, bet būtiskas izmaiņas. CLP-785 ir ar 4 jauniem 18.-19. gadsimta klavieru tembriem, uzlabotu skaļruņu sistēmu un skārienjūtīgu paneli. Tā pat, kā CLP-685, tas ir aprīkots ar jau iepriekš minēto Grand Touch klaviatūru, lineāri gradētiem taustiņiem, flīģeļa pedāļu sistēmu, 6 skaļruņiem un lielisku akustiskā pianīna dizainu ar aizveramu vāku.

CLP-765GP

Šis flīģeļa izskata Clavinova sērija modelis pēc funkcijām ir gandrīz tāds pats, kā CLP-735 modelis, ar pāris atšķirībām – šim modelim jau ir pieejama Bluetooth audio un midi funkcija, kā arī tas ir daudz jaudīgākiem skaļruņiem un pastiprinātājiem, radot īsta kabineta flīģeļa skanējumu.

CLP-795GP*

Premium flīģeļa izskata Clavinova CLP-795 modeļa funkcijas un parametri ir tādi paši, kā CLP-785 modelim, bet ar jaudīgākiem skaļruņiem.

*Pieejami pasūtīšanai no oktobra

Zīmoli

EssexMartin AudioTAYLORFocusriteKorg
32
zīmolu