Citas struktūrvienības

Pro Audio

Loģistika

Salons

Tel.: (+371) 67310040
Fax: (+371) 67315601
info@attrade.lv
Rīga, Aleksandra Čaka iela 118

Visi kontakti

Essex flīģelis Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolā

31. oktobrī Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolā tika uzstādīts Essex EGP-173C flīģelis. Bildes ar flīģeļa ievešanu un uzstādīšanu iespējams apskatīt mūsu galerijā.

 

 

Essex EGP-173C flīģelis veidots klasiskajā šeratona stilā, ko Steinway & Sons savās klavierēs ieviesa 1900. gadā un tas ir sevi pierādījis daudzu gadu garumā!

 

 

Baltā pils ir viens no Baldones pilsētas ievērojamākajiem objektiem. Tās celtniecība sākta 1890. gadā, taču pilnībā pabeigta 1901. gadā. Pils tika celta mežkungam Ādamam Mickēvičam, kā medību pils, kur vēlāk viņš dzīvoja kopā ar savu ģimeni.

Pirmā Pasaules kara laikā pilī līdz 1915. gada oktobrim tika izvietots krievu armijas hospitālis, bet vēlāk vācu armijas hospitālis. Pēc Pirmā pasaules kara Baltā pils kļuva par vienu no Baldones kūrvietas pansijām, kas piederēja Mickēviča dzimtai, tomēr viņi neapdzīvoja visu pili, ēkā bija ierīkota arī bērnu patversme.

Pēc Otrā pasaules kara tā kļuva par vienu no Baldones sanatorijas korpusiem, kas varēja uzņemt 75 cilvēkus. Tā bija gan pansija ar tuberkulozi sirgstošām meitenēm, gan ginekoloģiskās nodaļas guļamkorpuss. No 1980. gada Baltā pils piederēja Baldones slimnīcai. Slimnīcu gan tur neiekārtoja, bet kolhozs "Baldone" pilī ierīkoja kopmītnes, kur dzīvoja kolhoza celtnieki.

1985. gadā ēkā tika atklāta Baldones mūzikas skola, kas izveidojās par kultūras centru, kurā bērni no tuvākās apkārtnes apguva pirmās muzicēšanas iemaņas un koncertdarbības pieredzi. 1993. gadā paralēli tika izveidota Baldones mūzikas pamatskola. 2011. gadā to pārdēvēja Baldones novadnieka, ievērojamā diriģenta Jāņa Dūmiņa vārdā — par Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolu.

Zinātāji stāsta, ka Baldones Baltajai pilij ir arī savs spoks, kurš ir ļoti aktīvs, bet labestīgs. Spoks aktivizējas naktīs un vēlās vakara stundās, tāpēc to visbiežāk izjūt apkopēji un tie, kuri vēlās vakara stundās pēdējie atstāj ēku. Spoks pāršķir notis klavierspēles laikā, rada dažādas skaņas un pārvieto priekšmetus, vēlos rudens vakaros tas staigā pa pils parku. Spoka rīcībai nav vēsturisku liecību par to, kas varētu būt ietekmējis spoka rašanos, ja nu vienīgi fakts, ka  1915.gadā ēkā bija armijas hospitālis, kur ārstēja kareivjus.

 

Zīmoli

EssexVOXJohannusKorgIbanez
16
zīmolu