Citas struktūrvienības

Pro Audio

Loģistika

Salons

Tel.: (+371) 67310040
Fax: (+371) 67315601
info@attrade.lv
Rīga, Aleksandra Čaka iela 118

Visi kontakti

Kā Boy Bjorn ierakstīja albumu ar vienu Shure mikrofonu

Kad Braiens Hols savam ilglaicīgajam muzikālajam kompanjonam pateica, ka savu jauno solo albumu ierakstījis tikai ar vienu mikrofonu, viņš klausules otrā galā dzirdēja smieklus.

Tas visticamāk tāpēc, ka Hols un viņa partneris Ēriks Hilmans pazīstami ar savām “sulīgajām” un emocionālajām skaņām Nešvilas indie duetā “Foreign Fields”.

“Viņš smējās” stāsta Hols, atsaucoties uz Hilmana uzjautrināto reakciju telefona sarunas laikā.

Bet Hols vienmēr zināja, ka viņa blakus projekts Boy Bjorn būs daudz atklātāks un neapstrādātāks nekā “Foreign Fields”, pat ja sākotnēji viņš īsti nezināja kā to sasniegt.

““Foreign Fields” ir kinematogrāfiskāks projekts nekā Boy Bjorn. Es gribēju izmantot vairāk popmūzikas struktūras” skaidro Hols. “Viss albums ir ļoti “komunicējošs” un daudz vienkāršāks.”

Sākotnēji viņam tomēr bija grūtības savas muzikālās domas pārvērst par sakarīgu veselumu.

Viņa darbs ar Hilmanu bieži vien tika veikts pēc noteiktām rutīnām un struktūrām, bet tagad rakstīšana un ierakstīšana bija viņa paša ziņā – tā tapa viņa solo projekta Boy Bjorn albums “Mistaken Animals”. Kaut arī tas viss varētu izklausīties pēc neierobežotas mākslinieciskās brīvības, Holam tas patiesībā nozīmēja milzīgu kreatīvo barjeru.

“Esmu pārliecināts, ka daudzi mākslinieki jūtas līdzīgi: tev datorā ir visas šīs idejas. Un tas tevi “ievelk”,” viņš stāsta. “Man personīgi bija ļoti svarīgi šajā solo albumā aiziet no punkta A līdz Z.”

 

 

Mazāk ir vairāk

Baidoties, ka izmēģinot pārāk daudz pieejas, viņš varētu pazaudēt īsto ceļu, Hols sāka pie savām sākotnējām dziesmām strādāt patstāvīgi. Kad lieta nonāca līdz ierakstīšanas aprīkojumam, viņš saprata, ka mazāk noteikti nozīmē vairāk.

Holu piesaistīja viena konkrēta mikrofona raksturiezīmes.  Bet tas nebūt nebija kāds vintage lentes mikrofons, kas maksā tikpat cik neliela automašīna. Tā vietā viņš izvēlējās pieticīgo un uzticamo studijas “biedru” – Shure Beta 87A.

“Kad gāju cauri dziesmu tekstiem un vokāla ierakstiem šajā albumā, man bija svarīgi būt kustībā,” stāsta Hols, izskaidrojot kā rokas mikrofons sniedza viņam iespēju brīvi pārvietoties, domāt un kustēties līdzi mūzikai.

“Šai demo fāzei es vienkārši izmantoju to, kas bija man apkārt,” viņš atzīst. “Bet tad es atklāju, ka patiešām varētu ar to patiešām varētu pieslīpēt savus vokālus tieši tā kā to vēlos. Ne tik bagātīgus. Mazliet “smalkākus”. Dzīvāku skaņu.”

Apmierināts ar kondensatora mikrofona sākotnējiem rezultātiem, viņš izlēma to izmantot arī akustiskās ģitāras audio celiņiem. Tas gan Holam prasīja piemērot mazliet neparastu ierakstīšanas tehniku: mikrofons tikai novietots uz galda tā, ka tā kapsula tikai mazliet sniedzās pār koka malu.

“Jūs smiesieties, bet es vienkārši mainīju savu atrašanās pozīciju tik ilgi, kamēr skaņa sāka izklausīties forši,” viņš saka mazliet kautrīgi.

 

 

Kreatīvās robežas

Hols saka, ka sākumā turējās pie Beta 87A tikai tāpēc, lai uzturētu nemainīgu savu darba plūsmu, bet drīz vien viņš saprata, ka pāris paša izveidoti ierobežojumi varētu stimulēt viņa kreativitāti.

“Izveidosim šos parametrus un paskatīsimies, ko ar tiem varētu iesākt. Tas bija patiess bonuss,” viņš stāsta.

Pēc tam Hols mikrofonu sāka izmantot gandrīz visam: “Visas elektriskās ģitāras, akustiskās ģitāras. Solo bungas. Šķīvji. Tas viss kļuva par albumu “mugurkaulu.”” Kaut arī viņš domāja, ka kādā brīdī pārrakstīs pāris audi celiņus ar citu aprīkojumu, viņš tomēr vienā brīdī saprata, ka ir “zaudējis”.

Viņš atceras, ka vienīgais veids kā viņam izdevās izvairīties no citiem mikrofoniem bija rūpīgi sekot līdzi visam ierakstīšanas procesam līdz pat miksēšanas stadijai. “Ja godīgi, neesmu pārtraucis to lietot,” viņš saka.

Tagad Hols joko, ka “Mistaken Animals” ir Beta 87A albums. Kaut arī tas pilnībā neatbilst patiesībai, viņš ir ļoti pateicīgs, ka mikrofonu atklāja tieši tad.

“Tu vienmēr vēlies atrast to vienu lietu, kas satur kopā visu albumu,” viņš saka. “Es nezināju, kas tā bija līdz sāku: brīvība, kuru man sniedza tas mikrofons.”

Zīmoli

AkaiEssexAmpegAlto ProfessionalBoston piano
14
zīmolu